ДІАМОФОСКА


Діамофоска (ДАФК) – концентроване, високоефективне азотно – фосфорно – калійне мінеральне добриво. Діамофоска (ДАФК) виробляють в гранульованому вигляді, в її склад входить все три основних елементи живлення: азот, фосфор, калій, а також макро- і мікроелементи: сірка, магній, кальцій і невеликі кількості Cu, Zn, Mn, Fe, Si підвищують агрохімічну цінність добрива.

Всі поживні елементи, в т.ч. і фосфор, містяться у водорозчинній формі і легко доступні рослинам. Висока концентрація поживних речовин (> 60%), вирівняний гранулометричний склад, хімічна однорідність, вміст всіх елементів в одній гранулі дозволяють рівномірно розподілити живильні елементи в грунті, забезпечити збалансоване харчування рослин протягом всього періоду вегетації і значно скоротити витрати на перевезення, зберігання і внесення діамофоска.

ДАФК – добриво універсальне, економічне. Діамофоска може використовуватися в різних кліматичних зонах. Норма і спосіб внесення залежать від біологічної особливості культури і родючості грунтів.

Діамофоска, як повне мінеральне добриво з підвищеним вмістом фосфору і калію, застосовують на грунтах, добре забезпечених азотом: торф’янистих, розораних перелогових і старопахотних, у вологих районах, а також на грунтах бідних фосфором і калієм. ДАФК можна вносити завчасно, повною дозою не побоюючись втрат азоту від вимивання.

Оптимальне співвідношення поживних речовин в діамофоска робить її економічно вигіднішою для основного внесення під такі культури як льон, озимі та ярі зернові, технічні, просапні, багаторічні бобові. Діамофоска може використовуватися на виноградниках і плодових насадженнях, а також в поливному землеробстві, при вирощуванні рису.

Особливо ефективна ДАФК при локальному (стрічковому) способі внесення, що дозволяє більш продуктивно використовувати добриво. У зоні недостатнього зволоження діамофоска слід вносити на повну глибину оранки, в регіонах з високим рівнем опадів – поверхнево.

Діамофоска характеризується хорошою сумісністю з усіма стандартними туками і може використовуватися для тукозмішування. Застосування ДАФК забезпечує не тільки високі врожаї, а й покращує якість продукції, підвищує стійкість рослин до хвороб, шкідників, несприятливих погодних умов.

 

ФІЗИКО-ХІМІЧНИЙ СКЛАД

Найменування показників Норма
Масова частка амонійного азоту N,% 10
Масова частка загальних фосфатів Р2О5,% 26
Масова частка калію К2О,% 26
Масова частка води, % 1,5
Гранулометричний склад:

– менше 1 мм,%

– від 1 до 4 мм,%

– менше 6 мм,%

3

90

100

Статична міцність гранул, Мпа (кгс/см2) 3 (30)
Розсипчаcтість, % 100