КАЛІЙ ХЛОРИСТИЙ ДРІБНИЙ


Калій хлористий є дрібні кристали сірувато-білого кольору або дрібні зерна різних відтінків червоно-бурого.

Калій хлористий є виключно функціональним мінеральним добривом, які беруть участь в основних фізіологічних процесах росту сільськогосподарських культур. Споживання калію на одиницю формованого врожаю значно більше, ніж інших елементів мінерального живлення. Особливо це стосується культур утворюють велику кількість цукру, крохмалю, жиру, в них вміст калію досягає 6-8%.

У овочевих і плодових культур із застосуванням калію хлористого різко зростає зав’язування та формування плодів, поліпшується їхній смак, аромат і лежкість. У картоплі збільшується кількість крохмалю в бульбах. У коренях цукрових буряків зростає кількість сахарози. У плодах і ягодах підвищується вміст вітаміну С, а також пектинові речовини.

Калій хлористий підвищує швидкість засвоєння азоту, освіти білка, знижує вміст нітратів, зменшує надходження радіонуклідів в рослини, сприяє формуванню бульб на коренях бобових, підвищує міцність тканин, активізує функціонування систем рослин.

Слід зазначити, що калійне харчування служить потужним фактором зростання кореневої системи, особливо у плодових дерев і ягідних кущів. Крім цього, підвищується стійкість рослин до екстремальних умов – підвищеним і знижених температур, зміни вологості грунту. Значно підвищується імунітет до хвороб і шкідників – кореневих гнилей, іржі, фітофторозу, попелиці.

Найбільш вимогливими до споживання калію і дають найбільш високий ефект від його застосування є картопля, цукровий буряк, ячмінь, соняшник, гречка, просо, деякі види овочів і інші культури.

Багаторічні досліди показали, що в залежності від типу грунтів і погодних умов збільшення врожаю при внесенні калію хлористого становить: по картоплі – 25-120 ц / га, кормових буряків – 50-210 ц / га, озимої пшениці -3-7 ц / га , ячменю – 3-8 ц / га.

Даний продукт також застосовується як хімічний реагент в нафтогазовій промисловості та як сировину в ряді інших галузей.

 

ФІЗИКО —ХІМІЧНИЙ СКЛАД

Найменування показників Норма
Зовнішній вигляд Дрібні кристали сірувато-білого кольору або дрібні зерна різних відтінків червоно-бурого кольору
Масова частка хлористого калію в перерахунку на KCL% 95
Масова частка хлористого калію в перерахунку на К2О% 60
Масова частка води,% 1
Гранулометричний склад:

– менше 2 мм,%

98