АМІАЧНА ВОДА (аміак водний техничний)


Найпоширеніше рідке азотне добриво. Аміачна вода (аміак водний техничний) – являє собою розчин аміаку в воді білого або сірувато – жовтого кольору, містить 20-25% азоту. В аміачної воді азот знаходиться у формі вільного аміаку і амонію.

Аміачна вода має невисокий тиск, не руйнує чорних металів, замерзає при дуже низькій температурі – 56 °, тому зберігати і перевозити її можна в герметичних резервуарах зі звичайної вуглецевої сталі.

При внесенні аміачної води в грунт аміак адсорбується колоїдами і тому слабо пересувається в ній. З плином часу аміачний азот нитрифицирується і тоді набуває велику рухливість, мігруючи з грунтовим розчином.

Рідкі азотні добрива застосовують під усі сільськогосподарські культури в якості основного добрива й підгодівлі. З метою зниження втрат аміаку при внесенні аміачної води рекомендується забезпечувати негайну закладення добрива на глибину не менше 10 – 12 см на важких і 14 – 18 см на легких ґрунтах. Вносити їх можна не тільки навесні перед посівом, а й завчасно з осені. За впливом на врожай аміачна вода не поступається твердим аміачно – нітратним добривам.

ФІЗИКО-ХІМІЧНИЙ СКЛАД

Найменування показників Норма
Зовнішній вигляд Марка А Марка Б
Прозора безбарвна рідина Прозора безбарвна рідина, допускається жовтуватий відтінок
Масова частка аміаку,% 25 25
в перерахунку на азот,% не нормується 20,5
Масова концентрація нелетучего залишку, г / дм3 0,7 не нормується
Масова концентрація діоксиду вуглецю, г / дм3 не нормується 8